moje firma na googlu | návod Online marketing

Moje firma na Googlu pro lékaře, ordinace a kliniky

Prvním a nejdůležitějším krokem, jak vylepšit online prezentaci vaší ordinace nebo kliniky, na internetu, je registrace do služby Moje firma na Googlu. Díky tomuto profilu se vaše ordinace zobrazí na prvním příčkách ve vyhledávání na Google mapách a bez nutných investic do reklam.

Google zpřístupnil tuto službu i pro všechny poskytovatele lékařské péče (lékaře, terapeuty, kliniky), aby mohli lépe komunikovat se svými a potenciálními pacienty. Založte si profil, přidejte nabídku vašich služeb a personalizujte si svůj profil. Nenechte si ujít tuto službu, bez ní váš totiž pacienti nenajdou!

Co je to Moje firma na Googlu?

Google Moje firma umožňuje umístit vaši ordinaci do map na Googlu a do výsledků vyhledávání. Na svůj profil, v Google Moje firma, můžete přidat všechny důležité informace o vaší ordinaci, včetně ordinační doby, kontaktních údajů, telefonního čísla a odkazu na váš web. Všichni poskytovatelé lékařské péče by měli považovat službu Moje firma za nutnost. Registrace na Google Moje firma je zdarma a rozhodně touto registrací získáte spoustu výhod.

moje_firma_na_googlu_vyhledavani_lekaru_ordinaci_klinik
Google Mapy zobrazí na základě vyhledávaného předmětu všechny ordinace, které jsou registrované do služby Moje firma na Googlu. Řazení jednotlivých výsledků je na základě vyhledávané lokality, relevantnosti a hodnocení ordinace. Druhý výsledek – Stomatologická ordinace je příkladem, jak nemít vyplněný profil – chybí webová stránka a nemá žádné hodnocení. V tomto případě je velmi málo pravděpodobné, že si pacient vybere právě zmiňovanou ordinaci, pokud má v nabídce jiné ordinace, které tyto hodnocení mají a mohou navštívit i jejich webovou stránku.

Proč je důležitá služba Moje firma na Googlu?

Vaše ordinace musí být na internetu vidět, pokud chcete získat nové pacienty do svých ordinací nebo klinik. Uživatelé, používající stále častěji k vyhledávání informací chytré mobilní telefony, které umožňují sdílení aktuální polohy. Chtějí jednat rychle, aniž by museli navštěvovat web nebo vytáčet telefonní číslo. Pokud jsou schopni objednat se nebo najít potřebné informace o vaší ordinaci, přímo ve službě Moje firma na Googlu, jsou spokojeni. Znamená to pro ně výrazné ušetření času stráveného vyhledáváním, procházením webových stránek a hledáním informací, které potřebují.

V reakci na tento trend, začal Google mezi své výsledky vyhledávání zařazovat i výsledky ze služby Moje firma na Googlu nebo Mapy Google. Výsledky z Moje firma se zobrazují před organickými výsledky vyhledávání. Pokud se zaregistrujete, máte možnost se zobrazit mezi prvními výsledky, bez placené reklamy, pokud vaše ordinace souvisí s vyhledávaným dotazem a lokalitou. Pacienti stále více upřednostňují tento způsob interakce s poskytovateli zdravotní péče na internetu.

Moje_firma_Google_ordinace_klinika
Váš zápis ve službě Moje firma, který se zobrazí při hledání na Google Mapách se zobrazí v tomto formátu pro všechny pacienty. Pacient se bude orientovat podle názvu vaší ordinace, proto je dobré nejenom cílit na vyhledávaná slova „zubní ambulance“, ale přidat i jméno dané ordinace nebo vaše příjmení. Nezapomeňte vyplnit všechny důležité informace jako adresu, ordinační dobu, webovou stránku a telefonní číslo. Bez těchto informací by vás pacient jen stěžší kontaktoval.

Využijte všechny nabízené služby

Jakmile si založíte profil pro svou ordinaci, dalším krokem je ověření a vyplnění všech důležitých informací. Při vytváření svého profilu vyplňte co nejvíce informací, které jsou charakteristické pro vaši ordinaci. Pokud se vaše ordinaci zobrazí pacientovi ve výběru při vyhledávání, klikne na váš profil ordinace s cílem získat více informací, například kontaktní údaje, nabízené služby nebo reference.

Pokud vaše ordinace není zaregistrovaná v Moje firma nezobrazí se při vyhledávání žádnému pacientovi. V případě nemocnic, klinik nebo pokud jste přebrali po někom ordinaci, je pravděpodobné, že je již zaregistrovaná. V tomto případě požádejte předchozího majitele o předání účtu nebo si zaregistrujte svou ordinaci jako novou. Pokud měníte lokaci, můžete svou ordinaci přemístit zadáním nové adresy.

Sbírejte reference

V minulém článku, Online marketing ve zdravotnictví, najdete všechny informace, proč je důležité sbírat reference od pacientů, a jak se změnilo chování pacientů od vzniku internetu. Ve svém účtu Moje firma, naleznete odkaz, který můžete poslat rovnou pacientům, například pomocí e-mailu. Čím lepší hodnocení bude mít vaše ordinace, tím se zobrazí i na lepší pozici ve vyhledávání. Reference fungují jako forma zpětné vazby na vaší ordinaci, ať jsou pozitivní nebo negativní. Nezapomeňte reagovat na všechny reference, které vám pacienti zanechají! Ukážete tak, že jejich názor je pro vás opravdu důležitý a budujete si tak i důvěru k vaší ordinaci. Recenze můžete využít i ke své příležitosti – vylepšit to, co se pacientům u vás nelíbilo.

reference_pacientu_google_moje_firma
Reference jsou jedním z nejdůležitějších součástí vašeho profilu. Bez referencí bude váš profil jen jeden z mnoha dalších. Až 50 % pacientů spoléhá na reference na internetu a považuje je za stejně důležité jako doporučení od doktora. Přibližně 6-7 referencí stačí pacientovi, aby reference považoval za spolehlivé. Zároveň by neměli být starší než 18 měsíců, jsou již pak považovány za zastaralé (NRC, 2019).

Přidávejte fotky a novinky z vaší ordinace

Pro větší důvěryhodnost přidejte ke svému účtu logo, fotky ordinace a vašeho týmu. Odlišíte se tak od konkurence a pacient si lépe představí, jak vaše ordinace vypadá, jakou má atmosféru a vybavení. Na Moje firma na Googlu si můžete přidat až 10 fotek nebo videí.

Novinku, kterou spustil Google je možnost přidání novinek, tzv. krátkých příspěvků (článků), které se zobrazí u vašeho profilu Moje firma. Příspěvky jsou limitované počtem slov – maximální počet je 300 slov, přidejte obrázek a datum zahájení/ukončení události. K příspěvku můžete přidat tlačítko s výzvou, například: zjistit více, zarezervovat, získat nabídku apod. Možnost přidání příspěvků vám umožňuje sdílet důležité a zajímavé informace a propagovat služby nebo produkty s potenciálními pacienty. Příspěvek bude dostupný 7 dní, než vyprší jeho platnost, tím pádem se nemusíte bát, že byste zapomněli a daný příspěvek by byl stále aktivní. Google vám pošle dopředu upomínku, než vyprší platnosti příspěvku. V případě událostí, můžete nastavit délku trvání i delší než 7 dní a v den konání akce, příspěvek automaticky zmizí.

Pokud si nevíte rady, sdílejte primárně důležité informace pro vaše pacienty. Například různé akce na produkty, služby, novinky z vaší ordinace – změna ordinační doby, dovolená, nový lékaře, vybavení, možnost objednání se online apod. Potenciální pacient uvidí váš příspěvek bez nutnosti navštívení vašich webových stránek. Vždy myslete na to, aby příspěvky, které sdílíte byly pro pacienty přínosné!

moje_firma_google_novinky
Přidejte ke svému profilu fotky ordinace, profil bude pro pacienty reálnější, pokud přímo uvidí, jak ordinace vypadá. Budou vědět na co se u vás můžou těšit. Novinkou je možnost přidání události nebo příspěvku, pokud chystáte třeba akci na dentální hygienu nebo v letních měsících propagujete více očkování, je to skvělé místo, jak potenciální pacienty oslovit.

Nenechte si ujít výhody registrace na Moje firma na Googlu!

Ujistěte se, že vaše ordinace má vyplněné všechny údaje a informace na stránky Moje firma. Neměli jste ještě čas zaregistrovat svou svou ordinaci? Přicházíte tak o bezplatný způsob, jak se zobrazit ve výsledcích vyhledávání na Googlu. V případě jakýchkoliv změn, můžete okamžitě informace upravit a aktualizovat, aby odráželi současnou situaci. Zaregistrujte se ještě teď a výhody uvidíte okamžitě!

Základní informace

Google Moje firma umožňuje umístit vaši ordinaci do map na Googlu a do výsledků vyhledávání. Na svůj profil, v Google Moje firma, můžete přidat všechny důležité informace o vaší ordinaci, včetně ordinační doby, kontaktních údajů, telefonního čísla a odkazu na váš web. Registrace na Google Moje firma je zdarma a rozhodně touto registrací získáte spoustu výhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: