Internet marketing | Ivana Neckařová

Internetový marketing


Hledáte specialistu na Internetový marketing, který vám pomůže se zviditelněním a přivede nové zákazníky prostřednictvím SEO, PPC a sociálních sítí? Získejte náskok před konkurencí a zvyšte Vaše tržby se specialistou na Internetový marketing.

Co je to internetový marketing?

Internetový marketing neboli online marketing je soubor marketingových aktivit, které slouží k uspokojení potřeb zákazníků s využitím služeb internetu. Zahrnuje správu, nastavení a a optimalizaci všech marketingových aktivit pomocí marketingových nástrojů, s cílem zvýšit povědomí o značce na internetu, zvýšit počet návštěv na webu, zvýšit prodeje nebo získat nové zákazníky.

Marketing potřebuje ke svému úspěchu marketingovou strategii. Marketingovou strategii pro vás vytvoří zkušený marketér na základě dobré znalosti vaší cílové skupiny a cílů podnikání, s doporučením vhodných marketingových aktivit. Díky marketingové strategii budete moct pravidelně porovnávat aktuální stav se stanovenými cíli a budete vědět, jak jste už blízko k cíli.

Marketing není jen o plánování a tvorbě příspěvků na sociál sítě, posílání e-mailů, ale hlavně o nápadech, zkušenostech, analýze a optimalizaci marketingových aktivit.

marketing můžeme rozdělit do několika oblastí, pro které jsou typické různé marketingové aktivity a nástroje.

SEO aneb optimalizace stránky pro internetové vyhledávače

SEO je důležitý nástroj Internetového marketingu s jehož pomocí se dostanete mezi své zákazníky. V překladu v češtině znamená optimalizace stránky pro internetové vyhledávače je organické zobrazení stránky a jejího obsahu, bez nutnosti využití placených reklam, na prvních stránkách ve vyhledávání. Zobrazení webové stránky mezi prvními výsledky ve vyhledávání je otázka několika měsíců intenzivní práce.

Google hodnotí webové stránky pomocí několika parametrů. První parametr je technické SEO, což jsou technické problémy, které brání indexaci stránky. Nezapomínejte na vyplnění titulku, popisu stránek a alt tagů u obrázků, pokud tyto hodnoty nevyplníte, Google je vybere za vás a nemusí to být nutně pro váš prospěch.

Dalším parametrem jsou klíčová slova a relevantnost obsahu webové stránky. Prolinkujte mezi s sebou interní stránky webu a pokud máte splnění všechny předchozí body, soustřeďte se na linkbuilding a budování silné doménové autority. K vybudování silné doménové autority potřebujete získat zpětné odkazy z kvalitních domén s relevantním obsahem.

PPC a reklamy na sociálních sítích

Nemáteli zatím vybudované SEO, PPC je dobrý nástroj, který Vám pomůže být na internetu vidět a prodávat. Existují tři hlavní typy reklam. Reklamy na sociálních sítích, například Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube, kdy personalizovaná reklama běží na vybrané platformě na vybranou relevantní cílovou skupinu.

Reklamy na sociálních sítích jsou placené od zobrazení reklamy, na rozdíl od PPC reklam, které se platí za každého člověka, který se proklikne na vaši stránku. PPC (pay per click) je reklama vytvořená na Google platformě. Google v tomto případě zobrazuje reklamy ve svém vyhledávači a partnerských stránkách Google.

Specifickou reklamou pro český trh je tzv. Sklik. Reklamy se zobrazují ve vyhledávání Seznam.cz, partnerských webech a nabízí pokročilé cílení a různé typy reklam. Pokud je vaše cílová skupina v České republice máte možnost pomocí Sklik reklam zacílit až 95 % české internetové populace.

Marketing sociálních sítí

Přítomnost na sociálních sítích je v dnešní době nutnost pro jakoukoliv firmu a patří stále mezi více preferovaný druh internetového marketingu. Vytvořit firemní stránku a příspěvek na sociálních sítích je jednoduché, zdarma a tyto aktivity zvládne téměř každý. Nezapomeňte, ale na social listening a comunity building, i tohle jsou důležité součásti marketingu sociálních sítí.

V posledních letech všechny sociální sítě omezili zobrazení příspěvků z firemních stránek, pokud nejsou podpořeny placenými reklamami. I když máte vybudovanou slušnou základnu fanoušků, váš příspěvek se i tak zobrazí přibližně 6 % z celkového počtu vašich sledujících. Vytvářejte zajímavý a jedinečný obsah, pomocí kterého vyzvete své fanoušky k zapojení, pořádejte soutěže, zkoušejte různé formáty příspěvků sdílených v různých časech, ale bez podpoření aktivit reklamou, se v dnešní době daleko nedostanete.

E-mail marketing

Zůstaňte v kontaktu se svými zákazníky pomocí e-mail marketingu. Pokud je e-mail marketing stále velmi důležitý pro vaše podnikání, zaměřte se především na A/B testování e-mailů.  Otestujte dva různé e-maily a sledujte, který je čtenější a kde čtenáři více klikají. Nemusíte nutně vytvářet dva e-maily, ale můžete testovat i různé předměty e-mailu a nezapomeňte vyplnit tzv. preheader. Jedná se o text, který se zobrazí hned za předmětem.

Nezapomeňte udržovat s vaší komunitou pravidelnou komunikaci pomocí e-mailů a myslete na přidanou hodnotou. Jinak se může stát, že vás hodí do spamu a už si e-maily nikdy nepřečtou. Dalším důležitým bodem je údržba databáze. Procházejte si pravidelně statistiky e-mailů, ale i tzv. bounce rate. Jsou to situace, kdy server není schopen odeslat e-mail příjemci. Důvodem může být plná e-mailová schránka, ale i chyba v e-mailu, například častá chyba je vyplnění gmail.cz místo gmail.com. Chybné adresy můžete opravit a zlepšit tak doručitelnost e-mailů.

Tvorba a správa internetové stránky

Tvorba a design webových stránek by měl vždy zůstat v rukou programátora, který má s tvorbou stránek zkušenosti. Investice je sice vyšší, ale nemusíte platit měsíční poplatky za různé platformy. Vytvořte si novou stránku nejlépe na platformě WordPress, budete si tak moct provádět menší úpravy textů, přidávání článku apod., sami bez programátora.

Trváte-li na tom, že si stránky připravíte sami můžete využít platformu Elementor, který funguje na WordPressu, kde si pomocí bloků vytvoříte celý web. Platforma je uživatelsky velmi jednoduchá i pro amatéry. Nezapomeňte na webovou analytiku, založte si Google Analytics a Google Search Console.

Stále váháte jestli je Internetový marketing pro vás to pravé? Nechte si poradit od marketingového experta, které internetové aktivity jsou pro vás ty nejlepší.

Základní informace

Využijte internetový marketing ve Váš prospěch s cílem zvýšit povědomí o značce na internetu, zvýšit počet návštěv na webu, zvýšit prodeje nebo získat nové zákazníky. Domluvte si schůzku s expertem na marketing se zaměřením na SEO a PPC.

%d bloggers like this: